Reklame for Lindhardt & Ringhof og forfatter Colleen Hoover - Sendt til anmeldelse. Meningerne er mine egne.

Hendes bøger kryber helt under huden på en og hun formår virkelig at få revet mine følelser flosset hver gang. Ubehageligt ville nogen nok mene - og det er det egentlig også - men jeg synes nu alligevel at det er rart. Så ved jeg da at jeg stadig kan føle noget og ikke er helt død indeni. ;) Så det skal hun have tak for. Men kunne denne bog så gøre det også? Lad os finde ud af det.

Owen Gentry havde ikke regnet med at skulle se hende igen, men der står hun. Og hun har sagt ja til jobbet den ene aften. Hvordan skal han lige kunne styre sig? Hvordan skal han kunne holde sig selv i snor? Og kan han holde sine følelser i ro? Vil hans drøm gå i opfyldelse? Vil hun nu blive en del af hans liv? Har hun overhovedet de samme følelser for ham? Og hvis hun har, vil hun så lade dem føre hende hans vej?
Vil det vise sig at Auburn har mere end én skæbne? Er det Owen? Eller bliver hun nødt til at skubbe han fra sig for at realisere hendes drømme? Vil store hemmeligheder ødelægge det for dem? Og hvad med dem der forsøger at komme imellem dem? Vil det lykkedes? Vil Auburn miste det sidste hun har tilbage fra sin kærlighed til Adam? Ville det hjælpe at tilstå?












Spændendem, godt tip - jeg er også fan af Colleen :D
SvarSlet- A
Hun er helt igennem en fantastisk forfatter. :)
Slet